Ogród jest miejscem odwiedzanym przez nas każdego dnia. W naszym ogrodzie nie ma złej pogody, trzeba się tylko odpowiednio ubrać. Guzikowy ogród może być nazwany tajemniczym lub przygodowym, gdyż jest wystarczająco duży. Mieści się na powierzchni 12 arów i jest otoczony iglastym i liściastym starodrzewem.

Plac zabaw, wykonany z naturalnych materiałów, rozwija kreatywność. Toczą się w nim nieustanne zmiany, obserwowane przez Przedszkolaki – wiosną tonie w zieleni, jesienią zachwyca tysiącami barwnych liści, zimą ukazuje wszystkie niedoskonałości natury.

Plac zabaw umożliwia różnorakie wykorzystanie tych samych elementów. Pozornie zwyczajny krzywy patyk jednego dnia jest wędką, drugiego staje się bumerangiem, a innym razem zmienia się w różdżkę wróżki, która może wyczarować wszystko. Dzieci czynnie uczestniczą w przeobrażaniu miejsca zabaw wraz z ogrodnikiem, służącym im pomocą. To miejsce gdzie wyobraźnia małego człowieka nie ma granic.

W oddzielnej części ogrodu znajduje się jadalny plac zabaw. Przedszkolne grządki pozwalają małym działkowcom na prowadzenie własnych upraw. Wzniesione nieco ponad teren, znacznie ułatwiają pielęgnację warzyw i owoców, a przede wszystkim zapobiegają ich zadeptaniu. Do uprawy wybieramy takie gatunki, które nadają się do jedzenia bezpośrednio po zbiorze, nawet w stanie surowym, dlatego dzieci mogą samodzielnie zrywać i zjadać owoce i warzywa. Dla dzieci to świetna zabawa, a przy okazji możliwość poznania kolejnych etapów procesu uprawy i pielęgnacji roślin. Sałata niechętnie widzi obok siebie pietruszkę, marchewka gryzie się z kapustą, a ogórki gruntowe nie tolerują pomidorów i truskawek. Warzywna przestrzeń żywi, uczy i bawi, a efektem tej zielonej kreatywności jest zaspokojona ciekawość, w oczach duma i radość, kiedy pierwsze plony znajdują się w koszyku.